Rok szkolny 2022/2023

LOGOPEDYCZNE CHOINKI
Na logopedii choinki już ubrane i to za pomocą słomek:)

BAŁWANKI
Śniegu nasypało i na logopedii zawitały bałwanki. Mają oczy z papierowych węgielków lub
guzików, nosy z papierowych marchewek, papierowe szaliki i nakrycia głowy. Wszystkie te
elementy połączono za pomocą słomki tworząc wspaniałe bałwanki.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

LOGOPEDYCZNE MIKOŁAJE
Z okazji Mikołajek postanowiliśmy z uczniami zrobić na zajęciach Mikołaje logopedyczne.
Dlatego logopedyczne, ponieważ będą nam służyć do ćwiczeń oddechowych. Ich brody są tak
zwiewne, że mogą się poruszać pod wpływem kierowanego na nie podmuchu powietrza
(pamiętamy o wdechu nosem). Powstałe Mikołaje nadadzą się ponadto jako ozdoby, np. do
powieszenia na choince:)

“Dzień Kropki na logopedii”

Rok szkolny  2021/2022

LOGOPEDYCZNE INSPIRACJE PASECZKOWE

Podczas zajęć logopedycznych uczniowie wykonywali ciekawe pomoce dydaktyczne. Tym razem najważniejszym elementem prac były papierowe paseczki. Na paseczkach wpisywali wyrazy bądź wyrażenia z ćwiczonymi głoskami. Następnie paseczki zawijali pod zakładkę. W ten sposób powstały piękne kwiaty, słońca, łąki, zwierzęta i przedmioty. Jest to kolejny dowód na to, że wyobraźnia może być nieograniczona. Prace są naprawdę wspaniałe i aż korci, żeby odkrywać, co zapisano na płatku czy wąsiku. A wiadomo, że nic tak nie zachęca do ćwiczeń, jak własnoręcznie wykonane dzieło. Zwłaszcza, gdy jest ono tak ładne i kojarzy się z dobrą zabawą podczas jego powstawania.

Nawet kolorowy paseczek papieru, dobrze wykorzystany, może nieść wartość terapeutyczną…

Zapraszam do podziwiania:)

MALOWANIE BĄBELKAMI

Pogoda dopisała, więc wyszliśmy z gabinetu logopedycznego na zewnątrz. Trochę też ze względów praktycznych, ponieważ ostatnio sporo mogliśmy nabrudzić. Wszystko za sprawą zabawy logopedycznej. Uczniowie (zabezpieczeni fartuszkami) otrzymali kartki, kubeczki z zabarwioną wodą i słomki. Ich zadaniem było wydmuchać kolorowe kropelki i bąbelki na kartkę. Zatem dmuchali silnie, słabiej, krócej, dłużej – w zależności od fantazji i możliwości. Pamiętali przy tym o złotych zasadach: wdech nosem i słomka na środku warg. Arcydzieła, które powstały są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, nie do skopiowania! Zabawa niezapomniana.

Zapraszam do obejrzenia galerii!

Logopedyczne akcenty patriotyczne

Dzień Flagi obchodzimy 2 maja. Został ustanowiony przez Sejm RP w 2004 r. w celu promowania szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o symbolach narodowych. W tym dniu wywieszamy flagi na domach i instytucjach. Możemy też w świętować go na inne sposoby. Na logopedii w ramach ćwiczeń oddechowych uczniowie przenosili za pomocą słomki małe czerwone elementy tworząc flagę Polski.

Zapraszam do galerii prac.

Nawet na logopedii sprzątamy Ziemię!

Nasza planeta jest dla nas szczególnie ważna i koniecznie musimy o nią zadbać. Na zajęciach logopedycznych także zajęliśmy się tematem sprzątania Ziemi. Nie było to może realne przyczynienie się do zmniejszenia porozrzucanych odpadów, a raczej taka przypominajka do zakodowania w świadomości. Niemniej jednak zabawa podobała się uczestnikom zajęć i uznali ją za ważną. Uczniowie nie mieli większych trudności z segregacją odpadów, chociaż czasem musieli się nieco zastanowić, np. co z metalową puszką?

Poniżej kilka zdjęć do obejrzenia. Zapraszam!

Logopedyczne pisanki

Zbliżają się Święta Wielkanocne i z tej okazji na logopedii uczniowie wykonali pisanki. Jak to bywa na naszych zajęciach nie były one zbyt trwałe i niestety nie będą mogły znaleźć się w koszyczku. Zostały jednak uwiecznione na zdjęciach, do których obejrzenia serdecznie zapraszam!