Realizacja projektu edukacyjnego 2017/2018 dobiegła końca….

We wrześniu uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili na zajęciach artystycznych do realizacji kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Moja dzielnica – Artystyczne dusze”.

Jak poprzednio realizacja projektu była podzielona na kilka etapów. W pierwszej części poszczególne grupy miały przeprowadzić sondę w dzielnicy, wśród dorosłych i młodzieży ludzi z artystyczną pasją. Kolejne etapy to poznanie technik dobrego wywiadu, przeprowadzenie go z „Artystyczną – duszą” oraz wykonanie dokumentacji w formie filmu, fotografii, prezentacji multimedialnej oraz działań artystycznych.

Zwieńczeniem działań było przedstawienie 22 lutego społeczności szkolnej prac poszczególnych grup, a poprzez to przedstawienie ciekawych ludzi z najbliższego otoczenia, którzy często oprócz codziennej pracy zawodowej czy obowiązków szkolnych mają ciekawe hobby i potrafią realizować swoje marzenia.

W tym roku poznaliśmy pasje naszych absolwentów. Tegoroczne Artystyczne dusze to: PP. Kacper Gniadek, Paweł Bień, Oliwier Dubiel, Natalia Smagacz, Renata Palęga, Natalia Łabuz, Piotr Skałka, Jakub Błażejewski.

Atmosferę najlepiej oddadzą wypowiedzi uczniów po zakończeniu projektu.

Piotr

Uważam, że projekt, w którym miałem przyjemność uczestniczyć był dla mnie niezwykle ciekawym doświadczeniem. Nie ukrywam, że na początku naszej pracy bałem się, czy damy sobie ze wszystkim radę. Moje obawy okazały się zupełnie niepotrzebne. Według mnie najlepszym momentem projektu, było przeprowadzenie wywiadu. Dzięki niemu bliżej poznaliśmy naszą „Artystyczną Duszę” – Kacpra. Podsumowując całość projektu uważam, że zdobyte doświadczenie z pewnością przyda mi się w przyszłości.

Bartosz

Według mnie projekt edukacyjny „Moja dzielnica -artystyczne dusze” uczy pracy w grupie i uświadamia jak ważna w życiu jest pasja, a także pozwala na odkrycie prawdziwych artystów w swojej okolicy

Andrzej

Uważam, że projekt „Moja Dzielnica – Artystyczne Dusze”, to była przede wszystkim dobra, pouczająca zabawa, ciągnąca za sobą wiele pozytywnych wspomnień, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Najlepiej wspominam nasze spotkania w grupach, gdzie musieliśmy wykazywać się twórczością oraz dzielić się swoimi pomysłami – niektóre z pomysłów okazały się strzałem w dziesiątkę.  Doświadczenie i wiedza, którą miałem przyjemność nabywać podczas tworzenia projektu, z pewnością przyda mi na dalszej drodze.

Lidzia

Podczas projektu ,,Artystyczne Dusze” zrozumiałam, że mimo zgranej grupy, może powstać wiele problemów i zwątpień. Pomimo to, bardzo fajnie pracowało mi się przy tym projekcie. Chociaż efekt końcowy nie jest w 100% idealny, ale i tak jestem z niego dumna.

Weronika

Ten projekt nauczył mnie pracy w grupie oraz jak rozplanować czas wolny, aby zdążyć z każdą pracą na czas. Uzyskałam również wiele cennych umiejętności takich jak tworzenie prezentacji w PowerPoint’, ale również jak prawidłowo przeprowadzić wywiad, aby dowiedzieć się najważniejszych informacji.”