PTTK- 28 Rajd TROPAMI SARENEK

08.02.2020 roku Komisja Turystyki Pieszej Oddziału PTTK w Jaworznie zorganizowała  28 Rajd “Tropami Sarenek”.

Rajd Pieszy- Szlakiem Warowni Jurajskich

W sobotę, 9 marca wzięliśmy udział w kolejnym Kwalifikowanym Rajdzie Pieszym: “Szlakiem Warowni Jurajskich”. Trasa rajdu przebiegała od zamku w Ogrodzieńcu przez Strażnicę Ryczów, Rezerwat Przyrody Smoleń (zamek Smoleń) do Ośrodka Edukacyjnego ZJPK w Smoleniu.

Pierwszy rajd w roku 2018/2019

W dniu 15.09.2018 wzięliśmy udział w pierwszym rajdzie w nowym roku szkolnym. W ramach LTG tym razem zawędrowaliśmy na szczyt Leskowca (919 m n.p.m.) w Beskidzie Małym.

Zimowy Rajd Pieszy

W dniu 20.01.2018 roku wzięliśmy udział w 52 Zimowym Rajdzie Pieszym. Był to XVIII rajd z cyklu “Lekcje Ochrony Przyrody z PTTK”.  Trasa była łatwa, pogoda sprzyjała wędrowaniu. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne wędrowanie i wspólnie spędzony czas w ten zimowy, sobotni dzień.            

Rajd “Powitanie Wiosny” – Załęczański Park Krajobrazowy

Rajd Bobrownik

1 kwietnia odbył się Rajd ,,Powitanie Wiosny” do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz pięknej słonecznej pogody w tym dniu każdemu dopisywał wyjątkowy dowcip i humor. Mimo, że Prima aprilis zdarza się raz w roku, to u nas na rajdach zdrowo i wesoło. Tym razem do pokonania nasza piesza trasa wyniosła 10 km. Wyruszyliśmy o 7:30 autokarem do Bobrownika.

LOP z PTTK REZERWAT PRZYRODY LAS MURCKOWSKI

Las Murckowski

18 marca pojechaliśmy na kolejną wędrówkę z PTTK. Tym razem pogoda nam nie sprzyjała – słoneczko skryło się za gęstymi chmurami, z których raz po raz padał deszcz. Nie przeszkadzało to jednak we wspaniałej przygodzie na łonie natury. Jedną z nich było przejście po śliskiej, pływającej belce nad rowem pełnym wody. No cóż, niektórzy nie przeszli bez zamoczenia skarpetek 🙂