We wrześniu uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili na zajęciach artystycznych do realizacji kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Moja dzielnica – Artystyczne dusze”.

Jak poprzednio realizacja projektu była podzielona na kilka etapów. W pierwszej części poszczególne grupy miały wyszukać w dzielnicy, wśród dorosłych i młodzieży ludzi z artystyczną pasją. Kolejne etapy to poznanie technik dobrego wywiadu, przeprowadzenie go z „Artystyczną – duszą” oraz wykonanie dokumentacji w formie filmu, fotografii, prezentacji multimedialnej oraz działań artystycznych.

Zwieńczeniem było przedstawienie 28 marca społeczności szkolnej prac poszczególnych grup, a poprzez to przedstawienie ciekawych ludzi z najbliższego otoczenia, którzy często oprócz codziennej pracy zawodowej czy obowiązków szkolnych mają ciekawe hobby i potrafią realizować swoje marzenia.

A oto kilka spostrzeżeń uczniów zacytowanych ze sprawozdań:

Jakub: Jako kapitan grupy przyznam, że projekt wyszedł tak jak zaplanowaliśmy. Razem z chłopakami trzymaliśmy się planu, jaki sobie ustaliliśmy na początku (choć przyznam, że były momenty improwizacji). Atmosfera była super. Mogę czystym sumieniem przyznać, że każdy odwalił kawał porządnej roboty.

Kacper: Moim zdaniem projekt choć na początku nie wydawał się zbyt ciekawy, to z czasem okazał się super zabawą i przyjemnie mi się go robiło. Choć był ciężki to wszystko z czasem poszło z górki i w skrócie projekt okazał się świetnym pomysłem.

Dominik: Dzięki temu projektowi nauczyłem się jeszcze bardziej współpracy wśród ludzi. Każdy z nas pracował na tym samym poziomie. Wszyscy byliśmy ze sobą zgodni, a decyzje podejmowane przez każdego z nas były rozsądne. Dla mnie był to jeden z nielicznych, udanych projektów.

Kacper: Nie przypominam sobie projektu, podczas którego pracowałoby mi się tak przyjemnie. Bardzo spasowała mi praca z chłopakami. Z każdym problemem potrafiliśmy sobie poradzić w mgnieniu oka. Dzięki właśnie temu projektowi nauczyłem się m.in. jak przeprowadzić poprawnie wywiad, a sądzę że w przyszłości te cenne wskazówki na pewno mi się przydadzą. Nie mogę się doczekać kolejnego projektu, w tym samym super składzie.