PRZESTRZENNE LITERY

Mówimy, powtarzamy, pięknie wymawiamy na tej naszej logopedii… a ostatnio trochę pracy manualnej, by poprawić koncentrację, wytworzyć więcej endorfin, rozruszać wyobraźnię przestrzenną. Okazało się przy tym, że jest mnóstwo utrwalanych głosek w kolorach, rurkach, łącznikach, elementach procesu planowania konstrukcji. Można wymieniać i wymieniać, więc mówić i mówić, powtarzać, pięknie wymawiać:) i świetnie się bawić!

GRAFICZNE SAMOGŁOSKI

Uczennice zobrazowały, jak układają się wargi przy wymowie samogłosek.

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy przypada 6 marca i obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W naszej szkole z tej okazji powstały “stacje”, na których dzieci ćwiczyły aparat oddechowy poprzez poszukiwanie skarbów w piasku przy użyciu słomki, wydmuchiwanie wody z butelki dnem do góry, wydmuchiwanie balonów z masy balonowej. Powstały również piękne obrazy wykonane specjalnymi pisakami. Przy wejściu do szkoły nie zabrakło kilku ważnych informacji dla rodziców.